› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Aquathlon już w sobotę

ponad rok temu    27.08.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Aquathlon już w sobotę fot. MOSIR Elbląg

Efektowne zawody w pływaniu i bieganiu dla dzieci co roku przyciągają liczny grono najmłodszych sportowców. W sobotę, 28 sierpnia, po raz trzeci wystartuje elbląski Aquathlon, który jest imprezą towarzyszącą przy Elbląskim Święcie Chleba. Udział w imprezie będzie bezpłatny, ale jej przebieg będzie uzależniony od pogody.

Aquathlon to wakacyjna impreza, zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. To świetna forma spędzania czasu w aktywny sposób, ponieważ łączy ze sobą dwie najbardziej lubiane dyscypliny sportu: pływanie i bieganie. W

zawodach może wziąć udział każde dziecko w wieku od 4 do 11 lat. W zależności od wieku zawodnicy będą mieli różne dystanse do pokonania. Najmłodsi przepłyną jedną długość basenu i przebiegną 200 metrów, a najstarsi zawodnicy do przepłynięcia będą mieli 4 długości basenu i 700 metrów biegu. Jeśli nie uda się z powodu pogody zrealizować części biegowej to na uczestników czekają inne konkurencje sportowe na basenie.

A to oznacza, że zawody, w których udział jest bezpłatny, na pewno się odbędą. Szczegółowy podział kategorii wiekowych i dystansów: - 4-5/25m/200m (możliwość płynięcia z rodzicem lub z pomocą przyboru) - 6-7/25m/300m (możliwość płynięcia z pomocą przyboru) - 8-9/50m/500m - 10-11/100m/700m.

Pływanie odbędzie się na basenie sportowym w CRW Dolinka. Na bocznym parkingu zlokalizowana będzie strefa zmian, a trasa biegu znajdzie się na stadionie piłkarskim przy ul. Moniuszki. Startujemy o godzinie 10. Dla pierwszych trzech zawodniczek i pierwszych trzech zawodników w każdej kategorii wiekowej przewidziano puchary.

Natomiast każdy zawodnik po ukończeniu zawodów otrzyma pamiątkowy medal. Liczba miejsc jest ograniczona – istnieje możliwość zapisania 100 uczestników, liczy się kolejność zgłoszeń.

Zapisy elektroniczne dobiegły końca, ale udział dziecka będzie można zgłosić w sobotę od 8.30 do 9.30 w biurze zawodów, które będzie mieściło się w holu głównym w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Więcej informacji znajduje się na stronie zawodów: aquathlon.elblag.pl.

Organizatorami III edycji Aquathlonu w ramach Wakacji z MOSiR-em są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz szkoła pływania Maluchy Pływają.

Tekst i fot. MOSiR
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.