Aktualna sytuacja w sekcji kajakarskiej ZKS Olimipii Elbląg i ostatnie sukcesy

› wodne ponad rok temu    12.09.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
Aktualna sytuacja w sekcji kajakarskiej ZKS Olimipii Elbląg i ostatnie sukcesy  fot. Archiwum Wojciecha Załuskiego

W ostatnim czasie sytuacja w sekcji kajakarskiej ZKS Olimpii Elbląg nie była najlepsza. 21 sierpnia złożył rezygnację Wojciech Załuski, jej dotychczasowy trener. Powodem tej decyzji były nieporozumienia interpersonalne.

Działania Pana Piotra Ż. wraz ze wspólmałżonką doprowadziły do tego, że na dzień dzisiejszy złożyłem rezygnację z funkcji trenera w klubie ZKS OLIMPIA Elbląg sekcji kajakowej. Przestrzegam wszystkie kluby oraz pracowników pzkaj przed tymi ludźmi... ;(

– taki wpis pojawił się na profilu Wojciecha Załuskiego późnym wieczorem 22 sierpnia.

Sytuacja w sekcji kajakarskiej

Od tego czasu przez pewien brak było pewności w jakim kierunku potoczą się sprawy. Na szczęście dla klubu i zawodników zarząd główny klubu sportowego Olimpia Elbląg doprowadził do zażegnania wcześniejszych nieporozumień personalnych. 7 września odbyło się zebranie rodziców, na którym zostały wybrane osoby będące zajmować się sprawami wew. sekcji kajakowej. Wojciech Załuski postanowił ostatecznie podjąć decyzję o kontynuacji pracy w charakterze trenera sekcji kajakowej. Ma zajmować się starszą grupą zawodników, natomiast pod okiem Agnieszki Banaś będą trenowali młodsi kajakarze.

Na szczęście rozgrywki personalne i sytuacja w klubie nie odbiły się na wynikach zawodników, którzy w ostatnich tygodniach spisali się znakomicie wielokrotnie udowadniając, że warto inwestować w elbląskie kajakarstwo.

Sukcesy elbląskich kajakarzy na  6. Mistrzostwach Polski Młodzików w Kajakarstwie

W dnia 1 – 3 września w Poznaniu odbyły 6. Mistrzostwa Polski Młodzików, w których wzięli udział najmłodsi kajakarze z Elbląga – Igor Komorowski, Gabriel Gładykowski i Jakub Banaś i Pawe Krause.  Zawodnicy spisali się znakomicie.

W wyścigu K2-2000 m wystartowali Igor Komorowski i Gabriel Gładykowski. Cały czas płynęli w pierwszej trójce. na ostatnich 500 metrach osada z Bydgoszczy się wywróciła. Od tego czasu aż do samej mety elblążanie rywalizowali o pierwsze miejsce z kajakarzami ze Sparty Augustów. Ostatecznie udało im się wyprzedzić osadę z Augustowa aż o długość trzech łódek. Uzyskali rewelacyjny czas – 7.55.

Wyżej wymienieni zawodnicy wystartowali także na jedynkach (K1-2000 m). Gabriel był piąty, a Igor – szósty.

Jakub Banaś i Paweł Krause również wystartowali w wyścigu K1-200 m, zajmując w nim 7. miejsce. Zabrakło im zaledwie 2 sekund do miejsca 5.

Kuba Banaś jest to rocznik młodszy - startował z zawodnikami starszymi od siebie. Razem z Pawłem pływają od zaledwie 2 miesięcy

– usprawiedliwiał słabszy start zawodników trener Wojciech Załuski.

W wyścigu jedynek (K1-2000 m) zarówno Jakub Banaś, jak i Paweł Krause zaliczyli wywrotki.

Międzystrefowe Mistrzostwa Młodzików Strefy C w Kajakarstwie w Białymstoku

W sobotę 9 września w Białymstoku odbyły się Międzystrefowe Mistrzostwa Młodzików Strefy C w Kajakarstwie. Wystartowało na nich aż jedenaścioro zawodników Olimpii z roczników 20003-2005, którzy pojechali tam ze swoją trenerką Agnieszką Banaś. Wszyscy zajęli bardzo dobre, punktowane miejsca.

Igor Komorowski wywalczył srebrny medal w K-1. Ponadto Igor Komorowski wspólnie z Gabrielem Gładykowskim wywalczyli złoty medal K2-2000 m). Srebrny medal w tym samym wyścigu zdobyła osada Jakub Banaś - Paweł Krause. Srebro wywalczyła również w K-4 osada w składzie: Kuba Banaś, Paweł Krause, Szymon Szpejewski i Kacper Aleksandrowicz. Wszyscy pozostali zawodnicy, pomimo tego, że nie zdobyli medali, to dostając się do finałów swoich wyścigów, zdobyli punkty dla klubu.

Długodystansowe Mistrzostwa Polski Augustów 2017

Przed zawodnikami jeszcze jeden start. W najbliższy weekend wyjeżdżają na Długodystansowe Mistrzostwa Polski Augustów 2017 (16-17 września). Augustów będzie gościć ok. 600 zawodników z ponad 50 klubów. Jak podają organizatorzy jest to największa impreza kajakowa w Polsce. Startują w niej zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych - od dzieci poprzez młodzików, juniorów, seniorów i weteranów. Planowane jest rozegranie aż 35 biegów na dystansach 2, 3, 5  i 10 km.

Sukcesy elblążan na XX Mistrzostwach Polski Masters w Kajakarstwie Klasycznym

W dniach 9 – 10 września w Wałczu odbyły się XX Mistrzostwa Polski Masters w Kajakarstwie Klasycznym, w których startowali zawodnicy mający powyżej 35 lat.

Olimpię Elbląg na tych zawodach reprezentowało siedmioro zawodników; Aneta Bartnicka, Iwona Kreczman, Ryszard Białkowski, Adam Dombrowski, Adam Figurski, Mirosław Kreczman i Tadeusz Wieprzkowski.

Przywieźli z tych zawodów trzy tytuły mistrzowskie. Zdobyli je w K-1 Iwona Kreczman oraz Tadeusz Wieprzkowski (kat. wiekowa 45-49, K1-200 m, czas: 00:44.620), a w C-1 Adam Dombrowski. W kategorii mikst nasze osady zdominowały zawody. Aneta Bartnicka i Mirosław Kreczman zajęli pierwsze miejsce w wyścigu K1-1000 m (czas: 04:15.780). Nasza osada mikst K4-1000 m (Aneta Bartnicka, Ryszard Białkowski, Iwona Kreczman i Tadeusz Wieprzykowski) uzyskała w finale mikst (czas: 03:51.777).

W punktacji drużynowej Olimpia zajęła bardzo wysokie, trzecie miejsce. Wyprzedziły ją jedynie kluby z Krakowa oraz Rzeszowa.

Elblążanie triumfowali na XX Mistrzostwach Polski Masters w Kajakarstwie Klasycznym, fot.    facebook.com/zksOlimpiaElblagkajakarstwo