dd Adam Serocki z Elbląga w czołówce XXVIII Międzynarodowego Sztumskiego Biegu Solidarności
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Adam Serocki z Elbląga w czołówce XXVIII Międzynarodowego Sztumskiego Biegu Solidarności

› lekkoatletyka 10 miesięcy temu    5.05.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pośrodku, w białej koszulce, Adam Serocki,Pośrodku, w białej koszulce, Adam Serocki, fot. nadesłana

Elblążanin Adam Serocki zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej (M40-49) oraz siódme miejsce w kategorii open w silnie obsadzonym XXVIII Międzynarodowym Sztumskim Biegu Solidarności.

Najważniejsze wydarzenie biegowe w Sztumie zorganizowano w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jednocześnie nawiązując do rocznicy 100-lecia Niepodległości Polski. W programie oprócz 10-kilometrowego biegu głównego, który rozpoczął się o godz. 12.45, odbyły się również 5-kilometrowa „piątka”, zawody nordic walking oraz zawody Służby Więziennej. W tych ostatnich uczestniczyło 36 zawodników. 

W wydarzeniu wzięło udział również 22 elblążan. Wśród nich najlepszy rezultat osiągnął Adam Serocki, który zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej (M40) oraz siódme miejsce w kategorii open.

Okres przygotowań do sezonu był bardzo obiecujący i liczyłem na najlepszy sezon od kilku lat, lecz jak to bywa – choroba weryfikuje plany i trzeba zmienić priorytety. Ale tak to już jest, że nie wszystko da się zaplanować. Nie zawsze bieganie jest przyjemne, czasami nie ma się formy i biegnie się na miejsce w kategorii, a nie na wynik. Tym razem było podobnie. Poza tym pogoda nie rozpieszczała startujących. Godzinę przed startem spadł deszcz, co sprawiło, że powietrze było ciężkie. Było parno, a jak wiadomo tego typu warunki nie służą osiąganiu dobrych wyników.

– poinformował nas Adam Serocki. 

Tym razem przygotowano dla biegaczy dwa dystanse – 5 i 10 km, przy czym wprowadzono wiele dodatkowych klasyfikacji, wzorując się na dużych festiwalach biegowych, np. tym, który odbywa się corocznie w Krynicy. Konkurencja była naprawdę duża. Bieg główny na 10 km ukończyło 244 zawodników, w tym 22 z Elbląga (dwóch kolejnych wystartowało, ale nie ukończyło zawodów). 

Jak zauważył Adam Serocki:

 Znaczna część zawodników wystartowała na dłuższym dystansie.  Z tego wniosek, że "początkujących"  było dużo mniej niż zwykle.

Bezkonkurencyjny był Andrzej Rogiewicz, który już na samym początku objął prowadzenie, nie oddając go do samego końca. Drugie i trzecie zajęli – powszechnie znany w środowisku biegaczy Bartosz Mazerski i Mokhtar Benhari – były czołowy zawodnik Francji. Oczywiście nie zabrakło walecznych zawodników z Elbląga, których w Sztumie wystartowało naprawdę wielu. O podium w kategorii open otarła się Anna Kukuć-Kwapiszewska (K40-49), która ostatecznie zajęła 4. miejsce (czas: 0:43:38).

Podczas rozmowy okazało się, że bardzo mało trenuje, a nietrudno zauważyć, że wynik, który osiągnęła jest naprawdę wartoścowy. W kilku kategoriach osiągnęliśmy bardzo dobre rezultaty

– poinformował lekkoatleta z Elbląga.

Bożena Znarowska zajęła pierwsze miejsce w kategorii K50-59 (118. miejsce w open, czas: 0:50:36), Adam Piątek – drugie miejsce w kategorii M70-79 (122. miejsce w kategorii open, czas: 0:51:06), Andrzej Stefański był trzeci w kategorii M50-59 (23. miejsce w open, czas: 0:39:59), a drugi (obok Adama Piątka) nasz weteran Jan Leśniewski zajął czwarte miejsce w kategorii M70-79 (144. w open, czas: 0:53:09). Zabrakło mu naprawdę niewiele do brązowego medalu.

Pomimo budowy formy udało mi się utrzymać pierwszą pozycję w kategorii i siódme miejsce w open (czas: 37:00). Myślę, że moja taktyka biegu była dobrze przemyślana, ponieważ wystartowałem zaledwie cztery dni wcześniej w crossie biegowym na 10 km, który odbył się w Skórczu, gdzie walka o pierwsze miejsce toczyła się do ostatnich metrów. Ostatnie 500 m udało mi się przebiec w czasie grubo poniżej 3 minut na kilometr. Nikt jednak nie miał zamiaru odpuścić. Udało mi się wygrać tamten bieg, lecz utrata energii nie pozwoliła na taką regenerację, aby powalczyć o lepszy wynik w Sztumie.

 

Jest jeszcze miesiąc do jubileuszowego X Elbląskiego Biegu Piekarczyka, więc jest jescze sporo czasu, aby się przygotować. Często bywa tak, że treningi idą słabo, ale trzeba być cierpliwym i forma przyjdzie. Myślę, że i tym razem tak będzie. Nowa trasa będzie bardzo szybka, lecz kluczem do dobrego rezultatu będzie umiejętne pokonanie podbiegu na ulicy Teatralnej. Serdecznie wszystkich zapraszam.

– zrelacjonował swój start Adam Serocki. 

Wyniki biegu głównego na 10 km (kat. open, czołowe miejsca)

1. Andrzej Rogiewicz (M20-29), Postolin, LKS Zantyr Sztum / Packman Team, 0:32:50

2. Bartosz Mazerski (M40-49), Sztum, LKS Zantyr Sztum, 0:34:19

3. Mokhtar Benhari (m40-49), Val de Reuil, Vrac, Francja, 0:34:20

4. Krzysztof Garbowski (M30-39), Sztum, LKS Zantyr Sztum / Zakład Karny w Sztumie, 0:35:22

5. Paweł Wardziński (M30-39), Gdańsk, 0:35:53

6. Łukasz Szymczak (M20-29), Katowice, AŚ Katowice, 0:36:08

7. Adam Serocki (M40-49), Elbląg, Na Skrzydłach Anioła, 0:37:00

8. Łukasz Piskorz (M30-39), Borek Strzeliński, KB Sobótka / ZK Strzelin, 0:37:16

9. Rafał Chętnik (M40-49), Sztum, LKS Zantyr Sztum, 0:37:37

10. Marcin Klonowski (M20-29), Sztum, LKS Zantyr Sztum, 0:37:47

.......

18. Alicja Misiak (K20-29), Susz, AZS UG, 0:39:41

Poniżej oficjalne zestawienia:

Wyniki wszystkich rozegranych konkurencji biegowych

 

Pośrodku, w białej koszulce, Adam Serocki, fot. nadesłana

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.