› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

7 medali elbląskich lekkoatletów w wojewódzkich i międzywojewódzkich mistrzostwach w biegach przełajowych

ponad rok temu    19.10.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
7 medali elbląskich lekkoatletów w wojewódzkich i międzywojewódzkich mistrzostwach w biegach przełajowych fot. Nadesłane

Miniony weekend – to aż 7  medali elbląskich lekkoatletów w wojewódzkich i międzywojewódzkich mistrzostwach w biegach przełajowych.

W minioną sobotę  15 października 2022r. przy pięknej pogodzie na malowniczym terenie  Parku Ekologicznego w Pasłęku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików  U-16 oraz Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Biegach Przełajowych. Biegi łączone lecz z oddzielną klasyfikacją. Jakże to był udany start  młodych  lekkoatletów  MKS „TRUSO” Elbląg. Łącznie w mistrzostwach startowało 10 zawodników, niestety kilku z powodu choroby nie mogło uczestniczyć,  lecz i tak od kilku lat to - najlepszy udział  elblążan w imprezie przełajowej na poziomie młodzieżowym.

Na 10 biegów o ciekawej i zróżnicowanej trasie /zbiegi i podbiegi/, jakie przygotowali organizatorzy imprezy nasi reprezentanci zdobyli  aż 7 medali.

I tak w najstarszej kategorii U-20  rocznik 2004 i open:

Patrycja  Hulanicka na dystansie 2000m  zdobyła - złoty medal                                                                
Paweł  Janicki na dystansie 3000m  zdobył - srebrny  medal

W biegach najdłuższych w kategorii U-18 rocznik 2005 -2006 bezkonkurencyjni byli:
Michał Rodziewicz na dystansie 3000m zdobył  - złoty medal                                                               
Małgorzata Leśniewska  na dystansie 2000m  zdobyła - złoty medal zarówno Michał, jak i  Małgosia zwyciężyli swoje biegi z przewagą kilkudziesięciu metrów deklasując swoich rywali, dając tym samym mocny sygnał – „ kto rządzi w województwie w kat. U-20 ”.

Nie zawiodła również Milena Trochimczuk, która w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kat U-16  na dystansie 2500m  zajęła 4 miejsce, zaś w Mistrzostwach Województwa zdobyła - srebrny medal. Wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy to grupa  trenera Czesława Nagy, który jak zawsze pod katem szkoleniowym  jest perfekcyjny.

Dużą niespodziankę zrobili zawodnicy trenera Stanisława Szczepańskiego i tak w kategorii U-14 rocznik 2009-2010 wicemistrzami województwa warmińsko-mazurskiego ze srebrnymi medalami zostali:

Zuzanna Orzechowska w biegu na 1000m i Wiktor Lubański również na dystansie 1000m, którzy mocno dali się we znaki konkurencji  i pragną  „rozdawać przysłowiowe karty”.

Ponadto na tym samym dystansie Laura Dębska zajęła 7 miejsce, natomiast zawodniczka Aleksandry Wondzińskiej Michalina Trochimczuk przybiegła na 5 miejscu. Powyższe biegi odbyły się w  mocnej obsadzie zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. Bardzo udany  występ zaliczył  brązowy medalista z otwartego stadionu na 600m - Antoni Sokołowski - w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kat U-16 na dystansie 2000m zajął 11 miejsce, a w Mistrzostwach Województwa był 7. Biegi w U-16 dz. i chł. odbyły się w silnej obsadzie z udziałem zawodników z województwa mazowieckiego. Dla niektórych naszych sportowców,  to  - przełajowy  debiut - na poziomie wojewódzkim i makroregionalnym. Tym bardziej należą się im duże słowa uznania za bardzo udany występ i promocję Elbląga.

Sukcesy  elblążan w Pasłęku zauważyła z „pozytywnym niepokojem” Pani Bronisława Ludwichowska - niegdyś Mistrzyni Świata w Biegach Przełajowych, a dziś znana i bardzo ceniona w Polsce trenerka AZS UWM Olsztyn, której MKS „TRUSO” Elbląg   wręcz „wyszarpał  kilka medali”. W trakcie imprezy podkreśliła duży postęp elbląskich młodych lekkoatletów mimo, jak stwierdziła cytuję „ nie macie stadionu z bieżnią 400m, to ogromna strata dla tak dużego miasta w naszym województwie. Jestem całym sercem i kibicuje, aby taki obiekt w Elblągu powstał  zwłaszcza , że macie szkołę sportową , która może zapewnić napływ utalentowanej młodzieży do LA” . To bardzo pochlebna i cenne opinia od tak znanego, wieloletniego szkoleniowca, dająca nadzieję na lepszy rozwój lekkiej atletyki i powrót to osiągnięć z przełomu  lat 80/90.

I tak powoli kończy się dla naszych lekkoatletów sportowy sezon LA 2022 – jeszcze tylko „wisienka na torcie” – i oczekiwany udział  Michała Rodziewicza – Kadra Narodowa B w Mistrzostwach Polski Juniorów w Biegach Przełajowych U-18 w listopadzie br.

Na podsumowanie  sezonu zapewne poczekamy do Jubileuszu 65 - lecia  MKS „TRUSO ”  (18 listopad 2022 r.). Lekkoatletycznych sukcesów by nie było, gdyby nie praca kadry trenerskiej,  Zarządu Klubu i dużego zaangażowania rodziców. Ale  przede wszystkich udana współpraca z Dyrekcją ZSiPS i dotacja Prezydenta Elbląga Pana Witolda Wróblewskiego, bez której  trudno byłoby  promować „królowa sportu”  i nasze miasto w 2022 roku, za co serdecznie w imieniu dzieci i młodzieży dziękujemy.
 
Sekretarz Klubu
Ryszard Biskup

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.