dd Wycieczka rowerowa na Wysoczyznę Elbląską
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Wycieczka rowerowa na Wysoczyznę Elbląską

› inne ponad rok temu    5.01.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wycieczka rowerowa na Wysoczyznę Elbląską fot. MOSiR Elbląg

Rowerzyści nie zapadają w sen zimowy. Pierwsza tegoroczna Miejska Wycieczka Rowerowa prowadziła będzie do Przybyłowa na Wysoczyźnie Elbląskiej. Miłośnicy dwóch kółek w trasę udadzą się już w najbliższą niedzielę, 7 stycznia.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur i Urząd Gminy w Elblągu zapraszają do udziału w Miejskiej Wycieczce Rowerowej. Pierwsza jazda w 2018 r. będzie prowadziła do Przybyłowa na Wysoczyźnie Elbląskiej. Wycieczka rozpocznie się w Elblągu i przebiegać będzie przez następujące miejscowości: Jelenia Dolina-Pagórki-Przybyłowo-Huta Żuławska-Milejewo, po czym rowerzyści ponownie wrócą do Elbląga. Łączna długość trasy wyniesie około 38 kilometrów (Mapa).

W Elblągu sezon rowerowy trwa cały rok, więc zapraszamy na zwiedzanie Wysoczyzny Elbląskiej, która także zimą prezentuje się szczególnie pięknie

– informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

Wspólnie odkryjemy nową drogę do wsi Przybyłowo położoną w zeszłym roku przez Nadleśnictwo Elbląg, która uatrakcyjnia możliwości poruszania się rowerem po Wysoczyźnie Elbląskiej.

– dodaje.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Organizatorzy szczególnie zalecają posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, gdyż w przypadku obfitych opadów śniegu trasa zostanie odpowiednio zmodyfikowana.

Wycieczka będzie przebiegała po drogach gruntowych, dlatego zalecamy jazdę na rowerach górskich z jak najszerszymi oponami. Prosimy także pamiętać o stosownym do poru roku ubiorze - ubieramy się ,,na cebulę'', ale nie przesadzamy z ilością warstw. Trzy w zupełności wystarczą

– przypomina Marek Kamm.

Podczas dziesięciu tegorocznych edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych będzie trwał konkurs dla najaktywniejszych uczestników (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach). Weryfikacja uczestnictwa w wycieczkach odbędzie się odbywała za okazaniem książeczki wycieczek kolarskich PTTK, które będą rozdawane uczestnikom na pierwszych trzech imprezach zgodnie z harmonogramem. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2018 roku w drodze losowania - na podstawie wpisów w książeczce wycieczek kolarskich PTTK.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 15 km/h. Na wycieczkę organizatorzy zapraszają całe rodziny i wszystkich miłośników aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Start zaplanowano na 7 stycznia o godzinie 10.00 z pętli tramwajowej na ulicy Ogólnej.

MOSiR

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.