dd Marta Witkowska dzielnie walczyła o medal na mistrzostwach świata
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Marta Witkowska dzielnie walczyła o medal na mistrzostwach świata

ponad rok temu    29.07.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Marta Witkowska dzielnie walczyła o medal na mistrzostwach świata

Przypomnijmy, że elblążanka Marta Witkowska (ZKS Olimpia Elbląg) wchodzi w skład kadry narodowej juniorów Polskiego Związku Kajakowego. Trzy tygodnie temu informowaliśmy, że trener kadry narodowej Zbigniew Kowalczuk podjął decyzję, że zawodniczka pojedzie na Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowców w Kajakarstwie w Pitești (Rumunia), na których wystąpi w konkurencji K-1 1000 m. Przedwczoraj (27 lipca) Marta Witkowska zajeła trzecie miejsce w wyścigu eliminacyjnym (czas - 4:21.660) i tym samym zakwalifikowała się do ścisłego finału mistrzostw świata w K-1 1000 m! Bieg finałowy odbył się dzisiaj, 29 lipca, o godz. 10.15 czasu polskiego. 

Rywzalizacja była bardzo zacięta. Marta ścigała się z najlepszymi aktualnie zawodniczkami na świecie w swojej kategorii wiekowej. Warunki atmosferyczne były ciężkie. Cały czas wiał bardzo silny wiatr, który w przypadku kajakarstwa ma olbrzymie znaczenie i wielki wpływ na ostateczne wyniki. Przeszkadzał wszystkim zawodniczkom, w szczególności tym, które technikę przedkładają nad warunki siłowe. Bezkonkurencyjna okazała się Czeszka Sofie Kinclova (4:31.692), która także osiągnęła znacznie gorszy czas niż w wyścigu eliminacyjnym (4:15.416). Mimo to zdobyła złoty medal, wyprzedzając drugą zwodniczkę - Norweżkę Merię Virik - dokładnie o 2 sekundy. Trzecia była Węgierka Emesse Kohalmi (4:45.336). Marta Witkowska zajęła 7. miejsce (4:50.756). Musimy uświadomić sobie fakt, że znalezienie się w ścisłym gronie najlepszych zawodniczek na świecie już jest sukcesem. Elblążanka jest bardzo młoda (18 lat) i najlepsze przed nią. Bardzo często kajakarki osiągają szczyt sportowych możliwości około 30 roku życia.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

 • 9
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ke
ponad rok temu ocena: 100%  1
Wielkie brawa!
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.