dd Jakie buty do Nordic Walking będą najlepsze?
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Jakie buty do Nordic Walking będą najlepsze?

10 miesięcy temu    6.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jakie buty do Nordic Walking będą najlepsze?

Coraz więcej osób spędza wolny czas spacerując z „kijkami” – mówiąc fachowo – Nordic Walking. Kijkarze przemierzają często wiele kilometrów po różnych typach nawierzchni, dlatego ich strój, a szczególnie obuwie, powinny być idealnie dopasowane i komfortowe. Takie buty powinny sprawdzać się w zmiennych warunkach, zarówno drogowych, jak i atmosferycznych.

 
Cechy butów na kijki
 
Wygoda
Przede wszystkim bardzo wygodne. Stopa nie może być za bardzo uciśnięta, ale nie można też dopuścić do tego, aby miała za duże luzy. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku nie trudno o otarcia i odgniecenia, co nie jest niczym przyjemnym, zwłaszcza podczas długiego chodzenia. W niknięciu tych przykrych mikrokontuzji pomoże też wygodny kołnierz, ulokowany z tyłu buta oraz miękkie zapiętki. Lepiej gdy przód buta, tzw. czuby są szersze, aby palce mogły promieniście układać się podczas marszu. Oczywiście ważna jest także waga, z zachowaniem odpowiedniej sztywności buta. Jest to bardzo potrzebne, gdyż stopy kijkarza często narażone są
na uderzenia w korzenie czy kamienie, co niesie ze sobą niepotrzebny ból.
 
Podeszwa
 
Nordic Walking nie jest przypisane do jednego typu nawierzchni. Czasami trzeba przejść przez piasek, żwirek, asfalt czy przez kamienie. Podeszwa musi doskonalę amortyzować nierówności na drodze i być idealnie wyprofilowana, bardziej giętka z przodu, przy palcach. Bardzo ważną cechą takich butów jest antypoślizgowa podeszwa, która ma bardzo dobrą przyczepność np. do śliskiego asfaltu. Rozejrzyj się dobrze za takimi butami, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas chwil aktywnego relaksu. Przeszukaj kilka dobrych sklepów, oferujących wartościowy sportowy asortyment, np. taki https://1but.pl/puma i dokonaj słusznego wyboru.
 
Materiał
 
Buty do Nordic Walking powinny być zrobione z przewiewnego materiału i przepuszczającej powietrze delikatnej, ale trwałej, siateczki. Dobra wentylacja jest bardzo ważna podczas marszu, ponieważ stopa nie poci się i oddycha. Natomiast w czasie opadów deszczu materiał powinien chronić przemoczeniem. Czasami jest to trudne, ale warto poszukać takiego modelu, który spełni te dwa wymagania równocześnie.
 
Nie zawsze jest tak, że wszystkie wymienione wyżej cechy butów do Nordic Walking znajdziesz w jednym modelu. Ważne jednak, aby wybrane obuwie miało ich jak najwięcej i cieszyło przez kilka sezonów.
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.