dd Gotycki kościół w Mariance celem kolejnej Miejskiej Wycieczki Rowerowej
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Gotycki kościół w Mariance celem kolejnej Miejskiej Wycieczki Rowerowej

2 miesiące temu    11.04.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gotycki kościół w MarianceGotycki kościół w Mariance fot. Swietyjozefpaslek.pl

MOSiR w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur, Urząd Gminy w Elblągu oraz Salon Rowerowy Wadecki zapraszają do udziału w kolejnej Miejskiej Wycieczce Rowerowej. Celem naszej kwietniowej jazdy będzie gotycki kościół w Mariance koło Pasłęka.

Trasa: ELBLĄG-Gronowo Górne-Nowina-Pilona-Pasieki-Weklice-Zielony Grąd-Marianka-Borzynowo-Zalesie-Pomorska Wieś-ELBLĄG

Mapa –  łączna długość trasy to około 41 km.

Kwietniowa jazda będzie prowadziła po urozmaiconych terenowo drogach. Zapoznamy się z drogami asfaltowymi, jak i z płyt betonowych. Będzie też odrobina szutrów. Do tego wszystkiego dojdą zjazdy i podjazdy, także nudy na pewno nie będzie. A nade wszystko będzie zabytkowy kościół gotycki w Mariance.

Kościół przeszedł w ostatnich latach gruntowny remont, obejmujący w zasadzie wszystkie elementy konstrukcji. Podczas tych prac konserwatorzy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odkryli unikatowe polichromie oraz dekoracje. Będziemy mieli szansę je obejrzeć oraz przyjrzeć się oryginalnemu wyposażeniu świątyni, która bez zniszczeń przetrwała II wojnę światową

– informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć. Każdy z rowerzystów powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Organizatorzy zalecają jazdę na rowerach wszystkich typów, za wyjątkiem konstrukcji szosowych. Prosimy także pamiętać o stosownym do poru roku ubiorze, zwłaszcza że wiosenna aura bywa zdradliwa

– przypomina Marek Kamm. 

Kontynuując zainicjowany w 2018 roku konkurs dla najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach) prosimy o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK.

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2019 roku w drodze losowania – na podstawie pieczątek w książeczce wycieczek kolarskich PTTK

– podaje Marek Kamm z MOSiR.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, nie przekraczające 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu!

Udział w wycieczce jest bezpłatny.  Dla uczestników imprezy będą przygotowane mapy szlaku GreenVelo po Warmii i okolicach.

Start 14 kwietnia o godzinie 10.00 z ronda Kaliningrad.

Marek Kamm
Instruktor

Dział Organizacji Imprez MOSiR
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Karowa 1, 82-300 Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.