dd Olimpia Elbląg wyprzedziła "Astorię" Bydgoszcz, a Adam Witkowski połamał wiosło. Będą wzmocnienia!
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Olimpia Elbląg wyprzedziła "Astorię" Bydgoszcz, a Adam Witkowski połamał wiosło. Będą wzmocnienia!

11 miesięcy temu    7.08.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
2 zdjęćOd lewej: Magda Wieliki, Adam Witkowski, Przemysław Rojek, Marta Witkowska, Wiktor Zaręba, Józef Głuch Od lewej: Magda Wieliki, Adam Witkowski, Przemysław Rojek, Marta Witkowska, Wiktor Zaręba, Józef Głuch  fot. Marcin Mongiałło

Nie milkną echa od największego w historii sukcesu elbląskiego klubu na mistrzostwach Polski juniorów. 6 medali, w tym aż dwa złote, 8. miejsce w klasyfikacji punktowej (na 46 klubów). To wszystko robi wrażenie!

Walka była bardzo emocjonująca, a zawodnicy z Elbląga dali z siebie wszystko. Świadczy o tym m.in. połamane wiosło Adama Witkowskiego, któremu wspólnie z Przemysławem Rojkiem udało się zdobyć dwa złote medale.

Sekcja kajakowa Olimpii Elbląg w klasyfikacji punktowej III Ogólnopolskiej Olimpiady Modzieży – Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Mistrzostw Polski Juniorów w Kajakarstwie rozegranych w Bydgoszczy (4 - 6 sierpnia) wypadła bardzo dobrze.

Kajakarze z Elbląga zajęli bardzo wysokie, 8. miejsce w klasyfikacji punktowej (na 46 klubów; 60 punktów) Mistrzostw Polski Juniorów w Kajakarstwie, wyprzedzając m.in. dwa bardzo silne kluby z Bydgoszczy - WTS "Astorię" Bydgoszcz (50 punktów) oraz UKS "Kopernik" Bydgoszcz (50 punktów) oraz ustępując nieznacznie klubowi OKSW Olsztyn (67 punktów), mającemu siedzibę w mieście o dużych tradycjach kajakarskich, a przy tym dysponującym imponującym, wielkim zapleczem (Olsztyńskie Centrum Kajakarstwa). Przypomnijmy w tym miejscu, że ogólnie w infrastrukturę Centrum Rekreacyjno-Sportowego "Ukiel" zainwestowano niedawno ponad 100 mln zł. Tym bardziej cieszy sukces elbląskich kajakarzy i kajakarek. Wśród nich jest Magda Wieliki, która pochodzi z Olsztyna, ale od pewnego czasu mieszka w Elblągu i trenuje w naszym klubie (ZKS Olimpia Elblag). Przewidywane są także inne wzmocnienia. Ma do nas trafić m.in. Kinga Jankowska z Mrągowa oraz kajakarki z Gdańska i Kalisza.

Warto dodać, że w klasyfikacji punktowej III Ogólnopolskiej Olimpiady Modzieży – Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych kajakarze z Elbląga również zajęli wysoką pozycję - 20 miejsce (19 punktów, tyle samo co OKSW Olsztyn) na 53 notowane kluby.

Klub rozwija się także pod kątem sprzętowym. Dzięki inicjatywie i zabiegom trenera Wojciecha Załuskiego oraz hojności Józefa Bejnarowicza z Polskiej Fundacji Kajakowej tydzień temu udało się pozyskać nowy wózek do transportu kajaków. 

Najbliższe starty to Mistrzostwa Polski Seniorów i Mistrzostwa Polski Młodzików w Poznaniu (1-3 września 2017 r.) oraz 33. Długodystansowe Mistrzostwa Polski (15-17 września 2017 r.). Planujemy oczywiście wziąć udział w tych wydarzeniach

- powiedział trener elbląskich kajakarzy Wojciech Załuski.

Stoją od lewej: Magda Wieliki, Adam Witkowski, Przemysław Rojek, Wiktor Zaręba, Józef Głuch. Na dole: Marta Witkowska  

III Ogólnopolska Olimpiada Modzieży – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Mistrzostwa Polski Juniorów w Kajakarstwie - wyniki elblążan

Marta Witkowska i Magda Wieliki - wicemistrzostwo Polski (srebrny medal) - K2 500 m

Marta Witkowska - srebrny medal - K1 5000 m

Przemysław Rojek i Adam Witkowski - mistrzostwo Polski - K2 1000 m zdobyli Przemysław Rojek i Adam Witkowski 

Przemysław Rojek i Adam Witkowski - mistrzostwo Polski - K2 5000 m 

Wiktor Zaręba i Józef Głuch - brązowy medal - C2 1000 m

Wiktor Zaręba i Józef Głuchwicemistrzostwo Polski (srebrny medal) - C-2 5000 m

To bardzo dobry prognostyk na przyszłość. Ci młodzi zawodnicy mają realne szanse wkrótce zdobywać medale na mistrzostwach Polski, mistrzostwach Europy, mistrzostwach świata oraz na olimpiadach - tym razem już jako seniorzy. 

Wielkie gratulacje dla trenerów elbląskich kajakarzy i kajakarek: Wojciecha Załuskiego i Agnieszki Banaś. Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących w mistrzostwach zawodników!

Na zakończenie jedna ważna uwaga. Kajakarstwo to sport masowy, niewymagający jak wiele innych dyscyplin, dużych nakładów finansowych, ale aby myśleć o rozwoju, zdobywaniu wyników (olimpiady, mistrzostwa Europy i świata) pieniądze są niezwykle potrzebne. Elbląskie kajaki przeżywają prawdziwy renesans. Dobrze by było, aby nasze miasto bardziej przychylnym okiem spojrzało na tę gałąź sportu, tym bardziej, że jest to dyscyplina dla każdego i - podobnie jak Elbląg - jest związana z wodą.

 • Stoją: Magda Wieliki, Adam Witkowski, Przemysław Rojek, Wiktor Zaręba, Józef Głuch. Na dole: Marta Witkowska  
 • Od lewej: Magda Wieliki, Adam Witkowski, Przemysław Rojek, Marta Witkowska, Wiktor Zaręba, Józef Głuch
ilość zdjęć 2 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.